top of page
Поиск
  • Фото автораНікітін Олексій

Багате життя бідного чиновника Дмитра Котлубея

Обновлено: 7 янв. 2018 г.


28 липня 2017 року, розпорядженням № 590 Київського міського голови, виконання обов’язків начальника комунального підприємства по ремонту і утриманню мостів і доріг Києва "Київавтошляхміст" було покладено на Дмитра Олександровича Котлубея.


У серпні того ж року, Дмитро Олександрович, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», з третьої спроби, успішно подав електронну декларацію за 2016 рік у якості кандидата на посаду юридичної особи публічного права.


Переглядаючи декларацію чиновника, виникає непереборне бажання якось допомогти, адже річний дохід пана Котлубея за 2016 рік складає аж 12,448 гривень. Трохи більше до сімейного бюджету додала дружина декларанта - Котлубей Діана Дмитрівна, яка заробила 24,000 гривень.



Враховуючи відсутність будь-яких заощаджень та грошових активів, а також неповнолітнього сина на утриманні, виникає питання, з яких причин сім’я Котлубеїв опинилася у такому скрутному матеріальному становищі?

Підозри про нещирість під час заповнення декларації починають з’являтися при перегляді задекларованого автопарку родини, який складається з Lexus GX та Mersedes 221.


З огляду на вартість паливно-мастильних матеріалів та об’єми двигунів задекларованих автівок виходить, що їх господарі користувалися громадським транспортом, адже з таким річним доходом на пальне банально б не вистачило грошей. Про нерухомість, зокрема, задекларовану на дружину столичну квартиру площею понад сто квадратних метрів, ми розповімо пізніше. Для початку ж звернемо увагу на біографію нашого сьогоднішнього героя.



Відповідно до наявної у відкритому доступі біографії, Котлубей Дмитро Олександрович народився 31 серпня 1966 року, у Донецьку. Служба в армії, навчання у Харківському будівельному інституті. Кар’єра пана Дмитра успішно розвивалася на будівельній ниві Донеччини. Зокрема, з 2005 року Дмитро Олександрович працював в державних структурах будівництва та інфраструктури Донецької області.

У 2010 році, з приходом до влади «славнозвісного» Віктора Федоровича з’явилася модна на той час тенденція залучення фахівців та спеціалістів з рідних, недолугому президенту регіонів до керівних ланок держави. Саме з цим можна пов’язати подальше кар’єрне зростання чиновника.

З 2010 по 2011 рік – Котлубей заступник Голови Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Відповідав за питання підготовки інфраструктури (дороги, аеродроми, міський транспорт).

З 2011 по 2016 рік - директор Департаменту стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури України (з 2014 року - заступник директора Департаменту автотранспорту та начальник відділу стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства).

З 2016 по 2017 рік - заступник генерального директора інституту "Союзтранспроект".

І нарешті з липня 2017 року відповідно до розпорядження міського голови міста Києва - виконуючий обов'язки начальника - КП "Київавтошляхміст" ЄДРПОУ 37405284.

По справжньому цікаво стає після перегляду даних з реєстру речових прав на нерухоме майно. Перше, що впадає в око, це те, наскільки 2013 рік виявився успішним для Дмитра Олександровича. 12 червня 2013 року, дочка нашого героя – Котлубей Вікторія Дмитрівна разом із дружиною - Котлубей Діаною Дмитрівною, стали власницями квартир в щойно побудованому елітному житловому комплексі бізнес-класу «Новопечерські липки» (вулиця Михайла Драгомирова 16). Дружина отримала «скромну» трикімнатну квартиру площею 108,9 квадратних метрів.




А дочка – ще більш «скромну» двокімнатну на 79,8 квадратів по сусідству з матір’ю:



Так з легкої руки чиновника, його дочка та дружина в один день стали сусідами в елітній новобудові.

Орієнтовна вартість вказаних об’єктів житлової нерухомості на дату набуття сягала 600.000,00 доларів США. А нині, відповідно до даних сайтів з продажу нерухомості, вони можуть коштувати дорожче.



Чи дозволяла заробітна плата чиновника у 2013 році робити такі суттєві вклади у нерухомість? Можливо пан Янукович виписував захмарні премії за успішно проведене Євро 2012. Хтозна, але факт залишається фактом. Можна вести мову про ознаки незаконного збагачення, але ж у 2015 році, доповнюючи кримінальний кодекс статтею 368-2 (незаконне збагачення) законодавці хитро обмежили дію цієї статті в плані зворотності у часі. Очевидно для того, щоб самих себе не покарати.


Цим махінації з нерухомістю у родині Котлубеїв тільки починались. Вже через чотири місяці, 4 та 5 жовтня 2013 року, дочка та дружина чиновника Котлубея. стають сусідами ще й в плані паркомісць, адже на них реєструються два сусідні машиномісця за тією ж адресою.




Слід зазначити, що ціна машиномісця в елітній новобудові «стартує» від 30.000 доларів США, але здається, що для тодішнього директора Департаменту Котлубея це було пусте. Все краще – дітям та дружині. При цьому машиномісце дружини, Дмитро Олександрович, в декларації вирішив не вказувати з незрозумілих, а може й дуже зрозумілих причин.



З декларуванням нерухомості у Дмитра Олександровича взагалі якісь проблеми. Перш за все слід зазначити, що в своїй декларації за 2016 рік він вказує будинок в селі Веселе, Ясинуватовського району, Донецької області площею 210 кв. м. Якщо ж подивитись на витяг з Реєстру прав на нерухоме майно – декларант трохи помилився, адже реальна площа будинку більша на 62 метри квадратні.

Ну і найбільший сюрприз очікував нас у світлі нерухомого майна дружини декларанта – Котлубей Діани Дмитрівни. Як виявилось, Дмитро Олександрович зовсім забув про дві земельні ділянки площею 1496 кв.м., 120 кв.м., набуті весною 2015 року на ім’я дружини.





А також будиночок площею 77,5 квадратів з господарськими та побутовими надвірними будівлями та спорудами (будинок, сарай, погріб, убиральня, літня кухня). Що знаходяться за адресою: Київська обл., Васильківський р-н, смт. Гребінки, вулиця Свердлова (після перейменування – Виноградна), земельна ділянка 11. Придбаний того ж 2015 року. Орієнтовна вартість аналогічного житлового будинку становить близько 1.000 000 грн.



Ну і «на десерт», пан Котлубей забув вказати житловий будинок, з надвірними будівлями загальною площею 56,4 кв.м за адресою: Донецька область, м. Донецьк, вулиця Краснознаменна, 159, що також перебуває у власності дружини.

Орієнтовна вартість усієї незадекларованої «бідним» чиновником нерухомості (2 земельні ділянки, 2 будинки та елітне паркомісце), виходячи з інформації інтернет ресурсів з її продажу, становить приблизно 3 мільйони гривень, що вже підпадає під ознаки декількох корупційних кримінальних правопорушень, в тому числі незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації.


Цікавим є і вибір місця для влаштування маєтку у селищі міського типу Гребінки, Васильківського району, Київської області. Відповідно до тієї ж багатостраждальної декларації пана Котлубея, його дружина Діана станом на 2016 рік працювала в компанії, яка «абсолютно випадково» та безконфліктно веде свою діяльність у сфері будівництва, тобто безпосередніх інтересів її чоловіка - ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком" (ЄДРПОУ 32794511).


Вказане Товариство входить до фінансово-промислової групи "Альтком", яку пов'язують з екс-віце-прем'єром Борисом Колесніковим, який за інформацією вільної енциклопедії є її фактичним власником. Саме Борис Вікторович очолював підготовку до Євро-2012 та, скоріш за все, пересікався з паном Котлубеєм, який відповідав за підготовку інфраструктури.


ТОВ "Дорожнє будівництво «Альтком» у якому станом на 2016 рік працювала Діана Дмитрівна, з року в рік, з незмінним успіхом, реконструює і ремонтує трасу М-05 (Е95) "Київ - Одеса" в Київській області. Тільки у 2015 році "Альткому" було виділено майже 95,5 млн євро на трасу "Київ - Одеса" з кредиту МБРР за проектом "Поліпшення автомобільних доріг і безпеки руху".


У грудні 2015 року міністр інфраструктури Андрій Пивоварський повідомляв, що "Альтком" може втратити підряд на реконструкцію траси "Київ - Одеса". Чинний глава Мінінфраструктури Володимир Омелян у серпні 2016 року заявив, що дає "Альткому" останній шанс та наголошував на необхідності завершення ремонту на трасі" Київ-Одеса ", який ведеться вже більше двох років.

При цьому, якість ремонту, на думку користувачів траси Київ - Одеса, який проводить компанія "Альтком", залишає бажати кращого. Особливо - на ділянці від Києва до Білої Церкви. Саме на цьому відрізку траси, між містом Васильків та містом Біла Церква і вирішила облаштуватися родина Котлубеїв, поближче до роботи так би мовити.



Фактів отриманих з відкритих джерел інформації виявилось достатньо для написання заяв про повну перевірку декларації пана Котлубея до Національного агентства з питань запобігання корупції та про ознаки корупційних правопорушень до Національного антикорупційного бюро України.


Фарс, на який декотрі занадто розумні чиновники перетворюють електронне декларування іноді сягає абсолютно грандіозних розмахів та переходить всі межі. Головний антикорупційний захід фінансового контролю має всі шанси перетворитися на черговий «пшик», якщо держава в особі новостворених антикорупційних органів з гучними назвами не буде присікати умисні факти подання недостовірної інформації з метою приховування набутих не зовсім зрозумілим шляхом активів.


Громадська організація Булава буде тримати Вас в курсі подальшого розвитку подій та можливого викриття реального способу життя занадто «бідного» чиновника, який з 2005 року служить на благо України.

Нікітін Олесій для ГО "Центр медіарозслідувань "Булава"

http://www.bulava.org/novini/item/1137-bahate-zhyttia-bidnoho-chynovnyka-dmytra-kotlubeia


642 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page