top of page
Поиск
  • Фото автораНікітін Олексій

Сімейна ідилія київського митника


Як за один кризовий 2015 рік подарувати дітям по новенькому «VOLKSWAGEN Golf » під ялинку, презентувати елітний «MERCEDES S500» дружині, набути новеньку квартиру у Києві та витратити у 7 разів більше аніж заробив? Заступник начальника відділу Київської міської митниці ДФСОлег Михайлович Ніколаєнко знає, як втілити в життя цю фантастичну схему. Чи зацікавляться секретами успіху митника антикорупційні органи – життя покаже.

Київська міська митниця ДФС України разом з її зірковим начальником Сергієм Тупальським, привертають небувалу увагу ЗМІ та громадських активістів. А все через декларації митників, які традиційно реєструють численне майно на рідних та близьких, а самі, нібито, живуть на незавидну офіційну зарплатню.

Переглядаючи їх розумієш, що пік набуття активів митниками припадає на 2015-й, здавалося б кризовий, складний для України рік. Та кому війна, а кому мати рідна. Очевидно, саме так вирішив і заступник начальника відділу митного оформлення № 4, митного поста «Західний» Київської міської митниці ДФС України Олег Михайлович Ніколаєнко. Придбавши з родиною за один 2015 рік майна більше ніж на 6 мільйонів гривень!

Цікаві декларації

Розпочалося все з ще паперової декларації про майно, доходи та витрати за 2014 рік, поданої паном Ніколаєнком у квітні 2015 року. У ній Олег Михайлович вказує, що за 2014 рік він з сім'єю, яка на той час складалася виключно з дружини, заробив 928.295,00 гривень та мав 5.860.000,00 гривень у банківській установі. Тобто загальні статки родини сягали 6.788.295,00 гривень.



Справжнім одкровенням стала декларація чиновника за 2015 рік в якій до родини митника долучились діти – Христина та Данило, а також мати Любов Іванівна.


По-перше, статки Олега Михайловича без урахування доходу за 2015 рік, зросли до 240.000,00 доларів США у банку та 630.000,00 гривень готівкою, що перевищує його загальні грошові активи за 2014 рік.


Тобто весь 2015 рік пан Ніколаєнко з родиною нічого не витрачали. І ще тисяч зо 300-та дивним чином додалося. Але ж витрачали, ще й як витрачали, з розмахом.


Родинні надбання


Першими адресатами небаченої щедрості стали діти митника – Христина та Данило, які 25 грудня 2014 року, на католицьке Різдво, отримали два новенькі автомобілі «VOLKSWAGEN Golf », 2014-го року випуску.


Нові моделі німецького автогіганта були презентовані в Україні лише у червні 2014 року, і на дату набуття коштували близько 20.000,00 доларів США за одне авто. Гарні подаруночки діткам під ялиночку!


Не залишилися поза увагою і дружина митника – Світлана Петрівна Ніколаєнко, яка 8 квітня 2015 року стала власницею елітного автомобіля марки «Mercedes-Benz» моделі «S 500» 2013 року випуску .


Дозволимо собі припустити, що подарунок у вигляді елітного авто, пан Ніколаєнко зробив собі сам, обачливо зареєструвавши його на дружину. Орієнтовна вартість автомобіля на дату набуття сягала 2,5 мільйонів гривень.


А під кінець року, Олег Михайлович вирішив кинути оком на нерухомість. Напевне, щоб не відставати від свого керівника, начальника Київської міської митниці ДФС України пана Тупальського . Й оформив на свою дочку Христину квартиру у Києві площею 74 квадратні метри, та вартістю 2.777.454,00 гривень.


Таким чином, тільки за період з 25 грудня 2014 по 31 грудня 2015 року родина Ніколаєнків набула у спільну сумісну власність, лише офіційно задекларованих активів, на суму більше 6,5 мільйонів гривень! Що більше ніж у 6 разів перевищує сукупний дохід родини за 2015 рік, що складав 944.973,00 гривень. Ось така, панове, арифметика!

Чи вважають її простою та зрозумілою представники Національного антикорупційного бюро України, ми спитали у окремій заяві про ознаки незаконного збагачення у діяльності пана Ніколаєнка. Адже легальних доходів, які б дозволили цій родині придбати у 2015 році квартиру (2 млн 778 тис. грн) та три автомобілі (загальною вартістю 3 млн 700 тис. грн), не мав ані пан Ніколаєнко, ані члени його сім’ї.


Таємнича родина


Крім цього, зацікавила нас і мати митника – Любов Іванівна Ніколаєнко, яка в 2015 році стала власницею квартири у місті Києві та володіє будинком площею 278 квадратних метрів в Обухівському районі столиці.




Та яка, судячи з позначок у декларації Олега Михайловича - всіляко приховує інформацію про свої активи сину для декларування. Видатна конфіденційність, враховуючи їх спільне проживання.


Дружина митника теж вирішила приховати від чоловіка свій успішний бізнес і не надала йому інформацію з приводу наступного господарського товариства:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МАШІНВЕСТПРОЕКТ» (Код ЄДПРОУ - 35534378). Відповідно до відомостей Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Світлана Петрівна Ніколаєнко є єдиним засновником та учасником вказаного господарського товариства з моменту його реєстрації 06 листопада 2007 року, та володіє часткою статутного капіталу в розмірі 100%ТОВ «МАШІНВЕСТПРОЕКТ», що в грошовому еквіваленті становить 46 000,00 гривень.


Щоправда, це товариство відсутнє у декларації пана Ніколаєнка, що є порушенням заходів фінансового контролю, про що нами було повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції.

«Брудне» очищення

І як тут не згадати про славнозвісне очищення влади, на якому так піарилися представники післямайданної влади. «Чи проходив перевірку пан Ніколаєнко?» - спитаєте ви. Авжеж, проходив і проходить до цього часу.

В зірковий, для свої статків, 2015 рік, а саме 20 квітня, Олег Михайлович власноруч написав заяву про проходження перевірки у межах реалізації Закону України «Про очищення влади».


23 квітня 2015 року чергова перевірка органами ДФС України самих себе розпочалася, та згідно інформації сайту Державної фіскальної служби України триває вже більше двох років.


А тим часом керівник Київської міської митниці пан Тупальський розповідає, що європейські експерти наголошуютьна необхідності підвищення заробітної платні та забезпеченні гідного рівня життя митників. За його словами - "Досягнення певного збільшення заробітної плати необхідне для сталого прогресу у боротьбі з корупцією". Коментарі, як то кажуть, зайві.

В процесі підготовки матеріалу були використані дані інформаційно-аналітичної системи «YouControl», інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційного порталу ДФС України, веб-сервісу «CARSUA», Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Олексій НІКІТІН

Посилання на публікацію: http://www.bulava.org/novini/item/1166-simeina-idyliia-kyivskoho-mytnyka

та http://kiyinfo.com/simejna-idyliya-kyyivskogo-mytnyka/

35 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page