top of page
Поиск

200 000 гривень – за дитяче життя

  • Фото автора: Нікітін Олексій
    Нікітін Олексій
  • 9 дек. 2017 г.
  • 2 мин. чтения

Обновлено: 16 дек. 2017 г.

200 000 гривень, або $7 662, це сума, яку міська влада Одеси пообіцяла виплатити у якості компенсації родинам дітей, які загинули під час пожежі у дитячому таборі “Вікторія”.


200 000 гривень, або $7 662, це сума, яку міська влада Одеси пообіцяла виплатити у якості компенсації родинам дітей, які загинули під час пожежі у дитячому таборі “Вікторія”.

У заяві мера Одеси Геннадія Труханова, яку той зробив з приводу трагедії, недолугі виправдання стали основними меседжем. Адже, за його словами, винні усі окрім чиновників, що піарилися на будівництві та введенні табору відпочинку в експлуатацію.


Мало хто пам’ятає, що почалося все з особистої ініціативи мера. У 2014 році міська влада почала реконструкцію дитячого оздоровчого табору, побудованого ще на початку 50-х років ХХ сторіччя. За зміну табір планував приймати понад 450 одеських школярів.Він мав стати унікальнім і найсучаснішим. Не дарма ж його відкривав та рекламував Президент України Петро Порошенко.


Враховуючи інтереси адресата ініціативи Труханова, тендер на будівництво виграла компанія “Юг-Укрбуд”, яку від початку пов’язують з людьми близькими до мера Одеси. Не дивлячись на наміри експлуатувати дитячий оздоровчий табір круглий рік, будувати корпуси вирішили з дерева. В результаті, переконувала влада, замість шести старих дерев’яних будиночків, буде зведено чотири сучасних дерев’яних зруби з усіма зручностями.


Кричущим є той факт, що вартість проекту в ході будівництва було збільшено. В тому числі, через відсутність у ньому автоматичної пожежної сигналізації та електропостачання. Тобто електроустаткування, в тому числі і пожежну сигналізацію, у житлових корпусах табору встановлювали вже після затвердження проекту. Як з’ясувалося постфактум, Управління капітального будівництва Одеської міськради влітку 2016 року освоїло більше 11 млн. гривень на додаткових роботах по реконструкції, серед яких, начебто, були і роботи по встановленню автоматичної сигналізації.


Насправді будівлю у якій згоріли діти, за словами очевидців, охопило полум’ям за кілька хвилин. Вогонь поширювався на всі боки без усіляких перешкод. Пожежна сигналізація не спрацювала, засобів пожежогасіння не було. Роковим стало і невірно спроектоване пожежне водоймище у якому, як виявилось, зовсім не було води. Найближче джерело водопостачання знайшлося лише за півтора кілометри.

Як стало відомо згодом, за 3 місяці до трагедії, у ході перевірки, пожежники виявили порушення норм у вигляді вимкненої протипожежної сигналізації. Проте, зреагували на це дивно – звичайним приписом на усунення недоліків, і не зупинили експлуатацію дитячого табору.


А отже, очевидною є корупційна складова, що стала лейтмотивом трагічної історії, наслідки якої «проросли» зі злочинної недбалості цілої ланки чиновників. Трагедія що сталася проти ночі 16 вересня, віддзеркалює більшість проблем нашої країни, що зібравшись докупи, забрали дитячі життя.


Це і тендерна закупівля, в якій виграла «потрібна» компанія з сумнівним авторитетом та прописаними під неї умовами. Що у подальшому провела реконструкцію табору без урахування норм електрозабезпечення та автоматичної сигналізації.


Це будівельна інспекція, яка працює виключно «по прейскуранту цін».

Це пожежна інспекція, що виявила факт відсутності сигналізації і покинула табір лишивши йому припис.


А головне, це купа чиновників різного ґатунку, що за традицією все вирішили між собою на етапі фінансування і далі пустили на самоплив.


Щоб подібного роду трагедії не повторювались потрібна жорстка реакція з боку правоохоронних органів. До відповідальності мають бути притягнуті усі причетні до трагедії: від рядового інспектора до головного ініціатора проекту. І добре, якщо громадськість відстоїть право контролювати хід слідства, аби діяльність недолугих чиновників більше не забирала дитячі життя.

Нікітін Олексій

http://kiyinfo.com/200-000-gryven-za-dytyache-zhyttya/

 
 
 

Comments


bottom of page