Антикорупційна трагікомедія
- Нікітін Олексій
- 16 дек. 2017 г.
- 2 мин. чтения
Казковий сюрреалізм у державних структурах України продовжується. 10 листопада стало відомо про факт підступної протидії боротьбі з корупцією, з боку свекрухи голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталії Корчак.

Спритна жіночка, у стилі вахтерки з Феофанії, замкнула у себе в квартирі детектива Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), який прибув вручити їй повістку із викликом на допит. Про це повідомила прес-служба НАБУ.
За її інформацією, 10 листопада 2017 року, у ході розслідування провадження за фактом можливого декларування недостовірної інформації головою НАЗК Наталією Корчак, детектив НАБУ прибув за місцем проживання родичів Наталії Миколаївни, з метою вручити повістку. Аж тут почалося.
Свекруха голови НАЗК раптом виявила бажання, щоб її опитали на місці і ласкаво запросила детектива зайти до своєї квартири. Хід їх подальшої бесіди та проведення допиту невідомі. Однак після спілкування з представником НАБУ, жіночка вирішила зателефонувати синові, тобто чоловіку голови НАЗК – Наталії Корчак. Після їхньої розмови, події розгорнулися у кращих традиціях заокеанського трилеру. Свекруха глави НАЗК раптом повідомила детективу, що нічого підписувати не буде, зачинила двері квартири зсередини і сховала або «знешкодила» ключ від них.
Можна лише здогадуватись, що у межах гарантування особистої безпеки вчинив детектив НАБУ потрапивши у таку підступну пастку. Напевно спецпризначенці вже прямували до оселі для звільнення оточеного стінами детектива, але голова НАЗК Корчак з чоловіком прибули до оселі свекрухи першими. Очевидно перспектива оперативної заміни дверей, після візиту силовиків НАБУ, їх не приваблювала.
Опинившись на місці, голова антикорупційного агентства повідомила детектива через двері про те, що буде викликати 102 для його оперативного звільнення. Наступного дня голова НАЗК зазначила, що детектив НАБУ незаконно проник у житло та перевищив повноваження. А можливо, «навіть і сам себе замкнув та випив весь чай», чекаючи Наталію Миколаївну з чоловіком. Про предмет розслідування НАБУ, у вигляді нового автомобіля Skoda Octavia A7, пані Корчак не обмовилась.
І як тут не згадати, що того ж 10 листопада у Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі (САП) побачили у публічних сварках керівників НАБУ і НАЗК особистий конфлікт. Виклавши свої міркування стосовно напруженості у відносинах антикорупційних чиновників, у майже літературному творі, на сторінці САП у Facebook.
Перипетії сімейної антикорупційної драми вражають абсурдністю. Мільйони доларів фінансування та три роки очікування зводяться до рольових ігор керівників структур, яким за поділом сфер впливу, не вистачає часу займатися своєю безпосередньою роботою.
Війна «усіх проти усіх» стала традицією, що гартувалася сторіччями. Одна корупція та три гетьмани, що швидше подужають одне одного аніж проблему, є лейтмотивом та квінтесенцією усієї української історії з часів Київської Русі. Де сотні років у межах однієї і тієї ж території триває процес недолугої боротьби схожих між собою елементів, яким не вдається оформити суспільний договір та знайти спільну модель боротьби за національні інтереси.
Результатом такої контпродуктивної діяльності є хаос, який традиційно поглинається силами порядку. А якщо сили порядку відсутні всередині – ворожі сили наступають ззовні.
Нікітін Олексій
http://kiyinfo.com/antykoruptsijna-tragikomediya/
Comments